چقدر طول می کشد تا جواب آزمایشات را دریافت کنم؟

زمان دریافت جواب به نوع آزمایش مربوطه بستگی دارد. در صورت عدم نیاز به تکرار آزمایش، زمان آماده شدن جواب ها حدودا به شرح جدول زیر است:

نوع آزمایش

زمان جواب دهی

سیتوژنتیک

2 هفته

QF

3 روز کاری

آمنیوسنتز

3 الی 4 هفته

روتین مولکولی

1 الی 2 ماه

WES

3 الی 4 ماه

 

چه کسی به نتایج پزشکی من دسترسی خواهد داشت؟

ما به حریم خصوصی شما احترام خواهیم گذاشت. هیچ اطلاعاتی در مورد هویت شما بدون کسب اجازه از خودتان به کسی خارج از مطالعات آزمایشگاهی داده نمی شود مگر اینکه طبق قانون مورد نیاز باشد. ممکن است اعضای تیم تحقیقات سوابق پزشکی شما را بررسی کنند و تنها اعضای این گروه به داده ها دسترسی خواهند داشت. در مطالعات علمی منتشر شده هویت شما فاش نخواهد شد.. داده های جمع آوری شده از شما به شدت محرمانه و در جای امنی نگهداری و بایگانی خواهد شد.

 

آیا لازم است هنگام مراجعه به کلینیک فرزندم را به همراه داشته باشم؟

اگر فرد مورد بررسی فرزند شماست و اولین مراجعه شما برای مشاوره ژنتیک می باشد حضور فرزند شما ضروری است.

 

هزینه آزمایشات چقدر است؟

هزینه آزمایش ها به نوع آزمایش بستگی دارد که پس از مشاوره، توضیحات کامل و شرایط ویژه پرداخت کاملا برایتان شرح داده خواهد شد.

 

در هنگام نمونه گیری باید به چه نکاتی اشاره کنم و چه مواردی را اطلاع دهم؟

در صورت مصرف هرگونه دارو مانند داروهای مسکن، کورتون و آنتی بیوتیک ها از سه روز پیش از خون گیری حتما اطلاع دهید. همچنین اگر مبتلا به بیماری های ویروسی مانند HBV و HIV هستید فرد خون گیر را در جریان قرار دهید.

 

آیا برای انجام آزمایشات ژنتیک باید ناشتا باشم؟

خیر در آزمایشات ژنتیکی نیازی به ناشتا بودن فرد مورد آزمایش نیست.

 

هنگام حضور در جلسه مشاوره چه مدارکی را باید با خود به همراه داشته باشم؟

لطفا همه سوابق پزشکی مربوط به مشکل کنونی و یا موضوعی که می خواهید مطرح کنید اعم از آزمایشات (چه ژنتیکی و چه غیر ژنتیکی)، سونوگرافی ها، MRI و عکس و CT اسکن و ... را با خود به همراه داشته باشید.